Listen 24 Nepali Online Radio!
Fri. Apr 23rd, 2021

24 Nepali Online Radio

सधैँ गुनुगुनाई रहनुहोस …

स्मार्टफोन खरिद गर्दा जान्नै पर्ने मुख्य ३ कुराहरु

1 min read

१. खरिद गर्न चाहेको फोनका विशेषताहरु थाहा पाउँनुहोस्
तपार्इँले चाहेको फोनका विशेषता र क्षमताका बारेमा जानकार हुँनुहुन्छ भने नचाहेका वा आवश्यक नपरेका विशेषताका लागि ठूलो रकम खरिद गरिरहनु पर्दैन । जस्तो सामसुङ ग्यालेक्सी नोट एजमा सबै कुरा छन्– घुमाउरो स्क्रिनका साथै यसको आफ्नै इन्टरफेस र न्याभिगेसन कन्ट्रोल रहेको छ ।  तर तपाईँ यसमा रहेको पेन वा नयाँ युआइ प्रयोग गर्नुहुन्न भने यो मंहगो फोनमा धेरै खर्च गनुहँदैछ ।
२. उपयुक्त डिजाइन रोज्नुहोस् 
बाजारमा थरि–थरिका डिजाइनमा फोनहरु आएका छन् । तपार्इँ त्यस्तो डिजाइन छान्नुस् जुन तपार्इँको व्याक्तिगत स्टाइललाई समेत सुहाउँदिलो होस् । फोनमात्र त्यस्तो साधन हो जुन हामीले जहाँ जाँदा पनि आफूसँगै बोकेर लाने गर्दछौँ । य ेसँग तपाईँले आफ्ना महत्वपूर्ण क्षणहरु विताउँनुहुने भएकाले डिजाइनमा पनि विशेष ध्यान दिनुस् ।

३. धेरै सस्तोको पछि नलाग्नुस्
धरै सस्तो फानको पछि नलाग्नुस् । आफूले किन्न सक्ने फोन लिएको राम्रो । किनीसकेपछि केही लामो समयसम्म टिक्ने फोन किन्दा नै बेस हुन्छ । संभव भएसम्म फोनको अर्को अपग्रेड नआउन्जेल काम गर्ने गुणस्तरिय क्यामेरा र प्रोसेसर भएको लिनुपर्छ । त्यसैगरी ब्याट्रीको क्षमता पनि हेनुहोस् ।
उच्च क्षमताका फोनहरु जस्तो आइफोन सिक्स वा सामसुङ एस फाइभ किन्ने सोचमा हुँदा सुरुमा महंगो लागे पनि यिनीहरु तपार्इँले लामो समय साथमा राख्न सक्नुहुनेछ । समयसँगै यिनमा लगानी गरेको प्रतिफल पनि अवश्य दिने गर्दछन् र वषैँसम्म राम्रोसँग चल्दछन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Desigin By Nabeen Chhetri.